Ты суслика видишь?

Ты суслика видишь? – Нет. – И я нет. А он есть. – Понял. Цитата з фільму ДМБ як ніколи знадобилась для цієї історії, хоча має вона відношення зовсім не до армії, а до сільського господарства і озвучених новин владою в цій галузі. Продовження теми залучення інвестицій в район, а водночас і комунальних ЗМІ. Ще 18 грудня на сайті обласної державної адміністрації з’явилась така інформація:

Фермери Рівненщини одержать іноземні кошти на розвиток

 Чотирьом фермерським господарствам експерти допомогли написати бізнес-плани, які перемогли в конкурсі грантів. Відтак селяни, які займаються овочівництвом та тваринництвом, отримають по 500 тисяч гривень безповоротної фінансової допомоги. За ці гроші два господарства з Острозького та Млинівського районів планують придбати техніку для заготівлі, сортування, пакування, зберігання чи охолодження овочів. Ще двом сільгоспвиробникам із Гощанського та Здолбунівського районів дадуть кошти на закупівлю нового обладнання для переробки молока.

– Таким чином, сформувавши великі партії товарів, селяни зможуть диктувати ціну оптовим покупцям, – зауважив голова облдержадміністрації Василь Берташ. За його словами, це підвищить прибутковість агрогосподарств та сприятиме їх подальшому розвитку, відтак і поповненню місцевих бюджетів. Гроші підприємства одержать наступного року. Це передбачено у проекті підтримки об’єднань фермерів, який реалізовує Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) АгроІнвест за підтримки партнерів з Нідерландів.

Звичайно, ми пораділи за наших напівмільйонерів селян та природня цікавість підказувала, що треба з’ясувати, хто ж, принаймні із здолбунівських господарств, став цим переможцем і отримає кошти. Першим, до кого ми звернулись одразу по гарячих слідах, був відомий фермер району Олександр Лапчук. Зустрілись на сесії районної ради.

-Ні,  -каже пан Олександр, – не чув про таке. Не знаю, хто то міг би бути.

Далі звернулись до заступника голови Здолбунівської РДА Романа Дрозда. По телефону п.Роман повідомив, що як такого виграного проекту ще немає, були плани такі у ФГ ім.Шевченка, яке очолює В.Атаманюк.

Телефонуємо пану Атаманюку.

– Вікторе Федоровичу, ой вибачте, Даниловичу, то вас можна вітати? Кажуть, проект на переробку молока виграли.

–          Який проект? Ми його виграли три роки тому, то може ви про це?

–          Та, ні свіжа інформація від грудня 2012 року, що хтось із виробників Здолбунівщини отримає півмільйона на переробку молока. Ви ж у нас прогресивний господар: і біодизель виробляєте, і тварин поголів’я тримаєте велике.

–          Ми той проект реалізували, документи усі здали, а потім ще їздив до Нідерландів – захищав новий проект,  проте грошей не дали, тому те, що ви говорите, то не наш проект.

Зв’язуємось із головним управлінням АПК обласної адміністрації. Приймальня відправляє нас на відділ тваринництва, той на відділ переробки, нарешті знаходимо потрібного нам співрозмовника. Колесник Тетяна Георгіївна.

– Пані Тетяно, скажіть будь ласка, хто ж отримає кошти у Здолбунівському районі від міжнародного інвестора?

– Та це все вилами по воді писано. У нас є ініціатива міністра нашого про кооперацію, от і пробують люди щось робити. Молочні кооперативи, об’єднання різні. Але ж то не так просто. Вони що думають, що як тільки об’єднались, то молоко одразу по гривні стане? Ну от створили зараз Волинський екологічний продукт (Довідка. Бренд, створене ТОВ, яке постачає під цим брендом місцеві регіональні продукти, в основному овочі, за одними даними об’єднує близько 20 учасників, за коментарями під владним відеосюжетом мова йде про 3-х засновників ТОВ), його пробують поставляти до закладів охорони здоров’я, ну і було пару бажаючих фермерів податись на те, щоб отримати кошти під переробку молока. Це Олег Поліщук і з вашого району господарство ім..Шевченка. (Довідка. Олег Поліщук, директор фермерського господарства “Маленький оазис”, що у селі Посягва Гощанського району). Олег вже, здається, передумав, бо то мороки багато, а Атаманюк теж ще не оформляв паперів. То не так все просто.

Заключним акордом стає дзвінок в сам офіс Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) АгроІнвест. На зв’язку Микола Петрович Гриценко, керівник напряму «Розвиток ринкової інфраструктури». Аналогічне питання, Хто ж він наш переможець, що залучив півмільйона в рідний район?

–          Розмови такі були, бажання прийняти участь у проекті висловлювали сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, тому чекаємо на грантові заявки. Поки що ніяких заявок не надходило.

Все. Кінець історії.

Висновок. Судячи з цієї історії, Вірити комунальним ЗМІ (газетам і сайтам), а заодно ї її джерелам новин, тобто нашій владі – то як подивитись у степ і знайти ховрашка там, де його немає. Ты суслика видишь? – Нет. – И я нет. А он есть. Понял…



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети