Районна еліта пише плани п’ятирічок

Сільські ради продовжують знущатись над тими, хто хоч трохи розбирається в поняттях планування, прогнозування, розробки стратегій життя громад. Здійснюють це методично, послідовно з допомогою координаційно-консультаційної ради, сформованої в надрах «сірого дому» на Грушевського, 14. Нагадаємо, що складаючи ці плани на декілька років вперед, сільські ради таким чином оголошують план дій, який має бути в одній логічній лінії з районним і обласним баченням але сформованим, виходячи саме з базових, сільських потреб. В чому ми дуже сумніваємось. Скоріше всього все відбувається якраз навпаки. Є генеральна лінія держави і правлячої партії і її треба легітимізувати такими от сільськими планами, але більше схожі на студентські реферати, причому навіть не випускників. Дивлячись на них, жах бере за якість наших працівників місцевого самоврядування і державних службовців. На все про все у них одна відповідь «а що ж ви хотіли, це ж село, а не Київ». Але тоді для чого прикриватись голосними Стратегіями сталого розвитку, коли самі розробники суті цього не розуміють.

Новосілківська сільська рада. Як орда монгольська вщент спалила Сілки, Уцілілі тут сільчани заснували Новосілки. Ці рядки чи не єдине що запам’яталось із  документа який майже нічим окрім статистики по селу не відрізняється від писань інших сільрад. Стратегічна мета на диво теж така ж сама. Новосілки просто таки мріють бути екологічно-чистим місцем проживання та розвиненим економіко-культурним центром, недалеким від обласного, районного центру. Я б після недалеким поставив би крапку. В міжнародній сфері і ці селяни будуть шукати партнерства із гмінами Польщі, а чому не кантонами Швейцарії?

Богдашівська сільська рада. Виділилась із загальної маси тим, що вирішила цей реферат написати на 2013-2020 рокі. Щоб 8 років подібного більше не писати. В розділі економічний потенціал розробники забули вказати кількість підприємців що є на території сільради і потішили назвою фермерського господарства, що є в селі. ФГ «Засуха»J. Кінцевою метою всього творіння є теж жагуче бажання Богдашівської сільради бути найближчим до райцентру та області екологічно чистим осередком.

Дермань Перша сільська рада. Тут вирішили що 2017 замало, 2020й забагато, тому розробили документ до 2018 року. Двічі є розділ «Зайнятість населення», але цифри в табличках різні. Якщо слідувати логіці таблички у розділі 4.2 то в Дермань першому сільській раді 100% зайняте населення. В розділі СВОТ аналіз надумались проявити ініціативу і рішучим чином із колонки можливості викинули  «відновлення будівельної галузі», та от біда, а  на наступній же сторінці там де ілюстрація тих же можливостей забули про це і залишили з «кози» це саме відновлення. Де вже тут про стратегію думати, тут хоч би технічно здогадатись як на малюнку зайву стрілочку прибрати. Стратегічну мету на всі ці роки в Дермані бачать таку ж як і всюди «бути близьким до обласного центру екологічно-чистим місцем проживання…». Ну хоч стій хоч падай, не може Дермань без близькості:) до Рівного. Загалом ганьба, а не стратегія.

Півченська сільська рада. Відмітилась найкоротшою історичною довідкою, незроозумілими арифметичними діями в таблиці Зайнятість населення (для кращого розуміння і наочності, звичайно треба тримати сам текст перед очима), де як ми не складали, а жодного разу 100% не вийшло. Весь потенціал економіки складає 4 підприємці які займаються роздрібною торгівлею. Далі суцільна «коза» без інтелектальних вкраплень.

Копитківська сільська рада. Початок стандартний. Трохи цікавіше всередині, непогано описані памятки архітектури і туристичний потенціал сільради, далі знов все стандартно. Стратегічна мета «бути найближчим до обласного центру…» Близьким, найближчим. Ціла конкуренція розгорнулась хто ближче до області.

Білашівська сільська рада. Теж хочуть бути найближчими. А ще  збираються збудувати мінізавод по переробці овочів та фруктів, мінізавод з переробки молока. Все решта – «коза».

Ступнівська сільська рада. Завдяки цьому витвору сталого розвитку до 17 року читачі можуть чітко дізнатись які розділи (виділені червоним) рекомендовано правити, а які (виділено чорним) бажано залишити незмінними. Тут наші очікування і підтвердились. Розділи про сільраду, статистика, історична довідка – то пишіть, калякайте, а от перспективи розвитку, операцінй цілі, все що повязано з розвитком туристичного потенціалу та інвестицій – не чіпайте, залишайте як є. Як у всіх. Бо комусь так треба. Не людям в селі звичайно, а кому там на горі. Читаємо тепер дослівно. Розділ Економічний потенціал «В селі є міні завод по переробці продукціїї в ТОВ «Західноукраїнська холдингова компанія». Але нажаль він НЕ працює». Зате через пару сторінок вже будують на папері міні завод по переробці молока. Стратегічна мета «є віддаленою від обласного центру екологічно-чистим місцем проживання…». Ну хоч ці віддаленіJ Жах.

Пятигірська сільська рада. Приз за глупість, напевне належатиме вам, поділите разом із Ступном, які свої різнокольорові чорновики затвердили як Стратегію сталого розвитку. «Коза» Тайкурівська, та при тому ще й писаки не зрозуміли, що треба село Тайкури видаляти, а Пятигори писати. Вони просто ДОДАЛИ Пятигори другим рядочком після Тайкури!!! Ось так без рішення ВРУ межі сільської ради були збільшені. А ви кажете, що ми там про якісь податкові пільги інвесторам писали, які сільські ради мають встановлювати))) Тут землями цілих сіл ворочають, а не тільки пільгами. А тепер фанфари!!! В цьому рефераті, який називається Стратегія  пятигірські інтелектали ЗАБУЛИ написати стратегічну мету. Т.то для чого все це, чого хочуть досягнути у 2017 році. Що ще раз підтверджує: профанація на всі 100% під чиюсь диктовку з благословіння координаційно ще там якоїсь ради мудрих мужів з високими рангами і зарплатами із районною ради та адміністрації. Ось ці люди, які називаються сільська і районна влада, гірше від будь-якого студента, пишуть стратегічно важливі документи, згідно яких же і будуть управдяти на наших землях. Подобається? Терпінь і не кажіть що не попереджали. Не подобається – не бійтесь і говоріть їм про це невіглавство, протестуйте і обирайте інших, знімайте з посад недостойних. І не треба казати «бумажка-бумажкой, всі відписки писали і ми пишемо, а життя життям, ми ж все для людей». Професіонал має бути професіоналом, а проФФесорів нам не треба.

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети