Історична пам’ять цього дня: 2 серпня

історичний календар 216 до н. е. – карфагенський полководець Ганнібал при Каннах завдав найважчої поразки римлянам за всю їхню історію
47 до н. е. – у битві під Зелою (Понтійське царство) цар Фарнак розбитий військами Цезаря, який надіслав до Риму лаконічне повідомлення про наслідки битви («Veni, vidi, vici»— «Прийшов, побачив, переміг»).
1610 – мореплавець Генрі Гудзон відкрив Гудзонову затоку.
1727 – Сподіваючись залучити на свій бік українську козацьку старшину в протистоянні з турками, російський імператор Петро II видав указ про відновлення виборної посади гетьмана Малоросії. Згодом гетьманом було обрано проросійськи настроєного Данила Апостола.
1776 – США де-юре набули незалежністьСША де-юре набули незалежність – у Філадельфії відбулась церемонія підписання Декларації незалежності 13 північноамериканських колоній від Великобританії, прийнятої 4 липня Континентальним конгресом.
1791 – перші успішні випробування парашута у Відні
1802 – Наполеон Бонапарт проголошений довічним Першим консулом
1824 – У Нью-Йорку відкрилась нова вулиця – 5-а Авеню, котра згодом стала знаменитою на весь світ своїми багатими і вишуканими магазинами і бутіками одягу.
1887 – Американець Роуелл Ходж запатентував колючий дріт, котрий призначався для огородження пасовиськ домашньої худоби.
1909 – На озброєння армії США прийнято перший військовий літак, збудований братами Райт. Він був здатний годину триматися в повітрі, розвивати швидкість до 40 миль/год, і розбиратися-збиратися для транспортування за годину.
1918 – Гетьман України Павло Скоропадський затвердив закон про створення фонду Національної бібліотеки Української держави.
1921 – помер Енріко Карузо, італійський оперний співак
1933 – у СРСР відкритий Біломорсько-Балтійський канал
1934 – Зі смертю 87-річного президента Німеччини (з 1925 р.) Пауля фон Гінденбурга, Гітлер став абсолютним диктатором, об’єднавши посади президента і канцлераГітлер став абсолютним диктатором, об’єднавши посади президента і канцлера, котру обіймав до цього, під єдиною назвою рейхсфюрер. Армія принесла присягу новому верховному командуючому і останні залишки німецької демократії були знищені на шляху до створення Третього рейху.
1939 – Побоюючись, що нацистська Німеччина почала розробку атомної зброї, німецький фізик Альберт Ейнштейн, що проживав на той час в Нью-Йорку, написав листа президенту США Франкліну Рузвельту із закликом до негайного початку робіт над створенням власної атомної бомби.
1940 – Верховна Рада СРСР ухвалила закон про включення Північної Буковини, а також Хотинського, Акерманського та Ізмаїльського повітів Бессарабії, які від Румунії перейшли до СРСР, до складу УРСР.
1943 – В нацистському концентраційному таборі Треблінка (Польща) відбулось повстання, під час котрого були вбиті 16 охоронців і втекло близько 600 в’язнів. Згодом більше 200 втікачів були вбиті або повернуті до табору.
1945 – Закінчилась робота Потсдамської мирної конференції держав-переможниць Другої Світової війни, на якій були прийняті рішення про денацифікацію, демілітаризацію, демократизацію Німеччини та її поділ на чотири зони окупації, знищення німецьких монополій, репарації, про західний кордон Польщі та про вступ СРСР у війну проти Японії.
1964 – У відповідь на напад 30 липня південнов’єтнамських військових катерів під командуванням американських офіцерів на північнов’єтнамські острови в Тонкінській затоці, торпедні катери Північного В’єтнаму атакували два американських есмінця. США використали цей інцидент для прямого втручання у війну у В’єтнамі.
1989 – в Києві на площі Жовтневої революції (нині – майдан Незалежності) обвалився балкон і масивна колонада Головпоштампту, що привело до загибелі 11 чоловік; ще двоє осіб були поранені.
1990 – Іракські війська увійшли на територію Кувейту, багату нафтою сусідню державу. Кувейтські війська практично не чинили опору і їх залишки, а також емір Кувейту, його сім’я і уряд втекли до Саудівської Аравії. Протягом кількох годин Ірак зайняв столицю країни і отримав контроль над 20% світових запасів нафти і доступ до великого за площею узбережжя Перської затоки.
1991 – Сполучені Штати Америки визнали незалежність Латвії, Литви та Естонії
1999 – формування Басаєва і Хаттаба перейшли на територію Дагестану; початок другої чеченської війни.
1996 – Після 16 місяців переговорів Північна Корея погодилась відкрити свій повітряний простір для міжнародних авіапольотів.
2007 – На російському глибоководному апараті «Мир» вперше у світі досягнуто дна Північного Льодовитого океану – на північному полюсі було був розміщений Російський прапор і капсула з посланням майбутнім поколінням.
1993 – народився Сергій Гагікович Нігоян, український громадський активіст; перша жертва кривавих подій під час спроби придушення Євромайдану, Герой України (2014).



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети