Чому Ступно? А тому що!

У нашій аналітичній статті про енергоефективність опалення у школах ми аналізували, які школи і скільки коштів витрачають на опалення. Звісно, ці показники у різних закладах суттєво відрізняються. Тож природньо, що при плануванні ремонту, реконструкції чи заміні котелень чиновники мали б враховувати, в яких саме школах це робити. Нещодавно ми опублікували і іншу новину. Про заміну котельні у с.Ступно Здолбунівського району. Чому саме там і для чого, з’ясовував координатор програм енергозбереження Екоклубу Ілля Єременко. 

Дорожчання російського газу є чи не головним стимулом для енергозбереження у нашій державі. Незважаючи на це, держава виділяє вкрай мало коштів на енергозберігаючі заходи. Тому дуже важливо, щоб кожна витрачена гривня приносила максимальну економію. Що для цього потрібно? Знати, де найбільші втрати енергії. Лише один факт. Буквально в кінці грудня обласна адміністрація повідомила про витрату 912 тисяч бюджетних гривень на модернізацію шкільної котельні в Здолбунівському районі. Зокрема, у Ступнівській школі І-ІІ ступенів було замінено старі твердопаливні котли на більш сучасні.

У грудні 2012р. Екоклуб провів дослідження системи обліку енергоспоживання в області. Ми маємо дані по витраті палива і вартості опалення абсолютної більшості шкіл Рівненської області і, порівняно з іншими школами області, Ступнівська має не найгірші показники. При площі у 1400 квадратних метрів вартість опалення за сезон становить 80 тис. грн., тобто вартість опалення одного квадратного метру становитиме 57 гривень. В середньому по області вартість опалення становить 55 грн./м2. У близько 200 школах опалення дорожче, ніж у вищезгаданій, а в «найгірших» з них опалення коштує до 190 гривень за квадратний метр. Саме у таких школах потрібно, у першу чергу, реалізовувати заходи з підвищення ефективності використання енергії. Тоді і окупність заходу буде набагато швидшою.

Прошу читачів зрозуміти мене правильно, нічого поганого про Ступнівську школу сказати я не хочу. Можливо, критеріями відбору саме цієї школи були низька температура у класах або наявність місцевих енергоносіїв у вигляді тріски. Та з повідомлення на сайті облдержадміністрації не зрозуміло, якими критеріями керувались посадовці при виборі саме цієї школи. Не зрозуміло, чи був проведений обов’язковий у таких випадках енергетичний аудит об’єкту, не показано також і ефекту, який буде досягнуто завдяки витраті цих грошей.

Тепер публікую відповідь Рівненської ОДА на інформаційний запит стосовно критеріїв вибору саме цієї школи для модернізації котельні.

Як бачимо з відповіді, вибір саме цієї школи обумовлений клопотанням Здолбунівської РДА та незадовільним станом системи опалення. Звісно, дуже добре, що модернізували цю котельню, але це зроблено не з міркувань енергозбереження. Ми вивчали приклад з цією школою, щоб зрозуміти, з якою метою були виділено кошти саме на цю школу. Результати нашого дослідження говорять, що ця школа має середні показники теплоспоживання, порівняно з іншими школами області. Відповідно постає питання: чи в інших школах також не забезпечуються нормативні показники щодо опалення, чи в них просто кращий стан будівель?  – запитує Ілля у своєму блозі на порталі “4 влада“. І ми запитуємо, коли вже розрахунки і цифри будуть аргументом для влади економити наші кошти?*

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети